Eski batık tahvil yatırımcıları NFT’lerden yüzde 700 kâr etti

Dev İngiliz bankası Barclays’te önceden tahvil piyasası yatırımcısı olan Ovie Faruq ile Mike Anderson, bankacılıktan ayrılmalarına ve ’lerde kariyer arayışlarına neden olan ikonik dijital sanat koleksiyonunu sattı.

Bloomberg, NFT pazarı OpenSea’de kaydedilen işlemlere göre Faruq ve Anderson’ın bu hafta 72 Bored Ape Yacht Club NFT’sini her biri 78.08 ila 78.18 ETH karşılığında sattığını bildirdi. Satıştan elde edilen gelir yaklaşık 9.25 milyon dolara denk geliyor. Faruq, ilk yatırımın yaklaşık 1.14 milyon dolar olduğunu ve bunun en az yüzde 700 kâr sağladığını söyledi.

Faruq, Bloomberg’e verdiği demeçte, “İkimiz de 10 yıl boyunca yüksek getirili tahvil alım satımı yaptık ve likidite olduğunda buna saygı duymanız ve erişilebilir olduğunda kârı yakalamanız gerektiğini öğrendik.” dedi.

Bored Ape’ın arkasındaki şirket Yuga Labs’te yatırımları da var

Faruq, Anderson ile birlikte Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin yaratıcısı Yuga Labs şirketinde tohum yatırımcı olarak kaldıklarını ve ApeCoin gibi diğer Yuga Labs varlıklarına sahip olduklarını söyledi.

İkilinin, acemi yatırımcılara sektör hakkında istihbarat sağlamayı amaçlayan bir araştırma platformu olan Degenz’i geliştirmeye devam edecekleri öğrenildi. Her iki trader da NFT toplamaya başladıktan neredeyse bir yıl sonra, Aralık 2021’de Barclays’ten ayrılmıştı.

“Bu alana çok fazla kurumsal para geliyor”

Eski trader, “Yatırım bankalarının sunduğu hisse senedi raporlarıyla aynı olan kapsamlı temel analizler oluşturduk. Muazzam bir fırsat var çünkü bu alana çok fazla kurumsal para geliyor.” dedi.

Faruq ayrıca rapçi Snoop Dogg’un Haziran 2022’de iki resim satın alması ve bunlardan birini Twitter’da profil resmi yapmasıyla öne çıkan “rektguy” adlı kendi NFT koleksiyonunu da oluşturmaya çalışacağını söyledi.

Yorum Bırak