Eski yönetici konuştu: Apple ilk günden beri kriptoya karşıydı

Apple’ın App Store’da uygulama listeleme konusundaki sert prosedürleri ve her şirkete onay vermemesi uzun zamandır bilinen bir gerçek ancak bu durumla ilgili eski yönetici Phillip Shoemaker da önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Ölüm tehditleri aldım”

ABD medyasından Decrypt’e konuşan Shoemaker, Apple’ın kripto para odaklı çalışan şirketlere karşı tutumunu da yorumladı ve firmanın ilk günden beri bu sektörü dolandırıcılık olarak gördüğünü belirtti:

“Apple’ın kripto ile ilk günden beri bir sorunu vardı. Her zaman bunun bir ponzi organizasyonu, dolandırıcılık olduğunu düşündüler. Apple ya da Google uygulama yerlerinden onay almak bir şirket için belirleyici bir faktör… Ve siz ret kararı alırsanız sert tepkiler de gelebiliyor. Yüzlerce ölüm tehdidi aldığım dönemler de oldu. Sokakta beni takip edenler vardı. Apple binasına gizlice giren insanlar, bazen beni arabama kadar takip ediyorlardı”

“Steve Jobs bana ‘En kötü iş sende’ demişti”

2011 yılında hayatını kaybeden şirket kurucusu Steve Jobs ile de birlikte çalışan Shoemaker, Jobs’un kendisine söylediği bir sözü de aktardı:

“Jobs şirket içindeki en kötü işin bende olduğunu söylemişti. Zaten ben ne yaparsam yapayım, benden nefret edecek birileri çıkıyordu”

Apple CEO’su Tim Cook, 2021 yılının aralık ayında katıldığı bir programda kripto para yatırımları olduğunu söylemişti. Cook hangi kripto paraları aldığı hakkında bir detay ise vermemişti.

Yorum Bırak