Ethereum Vakfı, Devcon 7’nin Güney Asya’da yapılacağını açıkladı

Geçtiğimiz sene, 3 yıl aranın ardından Bogota’da düzenlenen Ethereum Devcon etkinliğinin yedincisi 2024 yılında yapılacak. Etkinliğin nerede yapılacağı uzun süredir merak konusu olurken, İstanbul da seçenekler arasında yer alıyordu.

Neden Güney Asya?

Ethereum Vakfı ise konuyla ilgili resmi açıklama yaptı ve etkinliğin Güney Asya ülkelerinden birinde yapılacağını duyurdu. Yapılan açıklamada Güney Asya’nın son yıllarda kripto para adaptasyonuna ciddi şekilde öne çıktığı belirtilirken, Vietnam ve Filipinlerin bu konuda ilk iki sırada yer aldığı yazıldı. Bu adaptasyon sebebiyle etkinlik için Güney Asya bölgesinin seçildiği belirtilen duyuruda, spesifik olarak bir yer için karar verilmediği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca Ethereum topluluğunun hala Batı dünyası ağırlıklı olduğu ancak kripto para kullanımının ise gerçek manada Güney Asya tarafında görüldüğü de belirtildi ve “Güney Asya, Güney Amerika’da olduğu gibi daha çok fırsatın ve daha çok kullanım alanının olduğu bir bölge” denildi.

Neden 2024?

Bogota’da düzenlenen etkinliğin çıtayı yükseğe koyduğu belirtilen açıklamada, 2023 yerine 2024 yılının seçilmesinin sebebi olarak ise;

*Proje ve kişilerin hazırlık için zamana ihtiyacı olması
*Ne kadar süre olursa o kadar iyi bir etkinlik yaşanacağının düşünülmesi ve,
*Daha fazla beklenmesinin, heyecanı daha da artıracağı fikri gösterildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Bırak