Ethereum’da çekimler başlıyor: Shapella güncellemesi geliyor

Merge sonrası en önemli geliştirme olarak görülen Şangay güncellemesinin mart ayında gerçekleşmesinin beklendiği Ethereum’da, geliştiriciler Shapella güncellemesinin de 28 Şubat günü gerçekleşeceğini belirttiler.

Önümüzdeki iki Ethereum ’u olan Shanghai ve Capella isimlerinin birleşmesinden oluşan Shapella güncellemesi, Sepolia testnet’ininde 56832 blok yüksekliğinde gerçekleşecek.

Tam çekim Şangay ile birlikte mümkün olacak

Bu güncellemeyle birlikte doğrulayıcılar Beacon zinciri üzerindeki ’lerini çekebilecekler. Güncelleme ayrıca, hem uygulama hem de konsensus katmanları için de bir dizi yeni geliştirme sunacak. Ancak Ether’lerin tamamının çekilebilmesi, Şangay güncellemesiyle mümkün olacak. ETH sahibi olanlar, herhangi bir güncelleme ya da değişiklik yapmak zorunda kalmayacak.

Geliştiriciler daha önce yaptıkları açıklamalarda Sepolia test ağındaki güncellemenin ardından, Şangay güncellemesini Etherem Goerli test ağında gerçekleştirmeyi planladıklarını söylemişlerdi. Bunun da mart ayının başında gerçekleşmesi bekleniyor.

Güncelleme öncesinde ise Ether fiyatından düşüş yaşanıyor. Bitcoin’deki düşüşten de etkilenen Ether fiyatı son 24 saatte yüzde 2’den fazla düştü ve haberin yazıldığı dakikalarda 1640 dolardan işlem görüyor.

Yorum Bırak