FTX alacaklıları arasında Apple ve Coinbase de var

FTX borsanının kurumsal alacaklıları arasında dev şirketlerin de olduğu görüldü. Dünkü iflas duruşmasında açıklanan ve 100 sayfadan fazla olduğu görülen şistede Apple, WeWork gibi teknoloji firmalarının yanı sıra, Wall Stret Journal’ın da başını çektiği medya kuruluşları da bulunuyor.

Bireysel alacaklılar gösterilmedi

Alfabetik sırayla yazılan listede hangi şirketin ne kadar yatırımı olduğu ise açıklanmadı. Alacaklılar listelerinde kurumsal yatırımcılar dışında 9.6 milyona varan bireysel müşterilerin de olduğu ancak bunların resmi belgelerden çıakrıldığı belirtildi. Buna sebep olarak ise mahremiyet hakları gösterildi.

İflas duruşmasına katılan ve listeyi mahkemeye sunan FTX’in şu anki finansal danışmanları, herhangi bir şirketin listede yer almasının, o şirketin FTX borsasında bir hesabı olduğu anlamına gelmediğini de belirttiler.

FTX avukatları mahkeme sürecinin henüz başlarında şirketin bir milyondan fazla kurumsal alacaklısı olduğunu düşündüklerini belirtmişlerdi. Daha önceki mahkeme belgelerinde yer alan bilgiler, borsanın ilk 5 alacaklısına yaklaşık 3.1 milyar dolar borcu olduğunu gösteriyordu.

 

Yorum Bırak