FTX çöküşü kripto uygulaması Revolut’u da etkiledi: RevCoin açıklaması

Revolut şirketinden bir sözcü yaptığı açıklamayla, FTX iflasının kendilerine olan etkilerini tam anlamıyla ölçebilmek maksadıyla RevCoin çıkarmayı şimdilik askıya aldıklarını duyurdu.

“Önümüzdeki ayları beklememiz gerekecek”

Daha önceden 2023 yılı için karar almış olsalar da, FTX iflasının kendi açılarından sonuçlarını görmeden yeni bir tarih belirtemeyeceklerini söyleyen sözcü şu ifadeleri kullandı:

“Piyasa koşullarını ve şirket durumunu bir kez daha gözden geçireceğiz. Ancak bundan sonra RevCoin konusunda en iyi zamanı açıklarız. Bu konudaki bilgi için önümüzdeki ayları beklememiz gerekecek”

Şirket sözcüsüne göre ayrıca FTX’in çöküşü, dünya çapında birçok yatırımcıyı da kripto paralardan soğuttu ve bu kişilerin sektöre dönmesi zaman alacak.

2017’de kurulduğu dönemden bu yana çok ciddi bir büyüme kaydeden ve müşteri kitlesini her geçen gün büyüten Revolut, bugün 100’den fazla kripto para işlemine olanak tanıyor. Şirket ilk kurulduğu dönemde bu sayı 20’nin de altındaydı.

Revolut, regülasyon kurallarının en sert olduğu yargı bölgelerinden biri olan Birleşik Krallık’ta geçen sene lisans almıştı. Şirket 2021 değerlemesine göre 33 milyar dolarlık bir değere sahip…

Yorum Bırak