FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in evini basmaya gittiler

Avukatlarının verdiği bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen üç kişi, Sam Bankman-Fried’in kaldığı evi basmaya geldi.

Barikata çarpıp tehditler savurdular

Avukatlar, bir arabanın müvekkillerinin kaldığı Kaliforniya’daki evin dışında yer alan metal barikata kasıtlı olarak çarptığını söylediler. Arabadan inen üç kişinin güvenlik görevlisine “İçeri girmemize engel olamazsınız” şeklinde bağırdığı, ayrıca tehditler savurduklarını ifade ettiler. Daha sonra ise arabaya binerek uzaklaştıklarını, güvenlik görevlisinin plakayı alamadığını anlattılar.

Silahli güvenlik görevlileri tuttular

İflas eden borsası FTX’in 30 yaşındaki kurucusu Bankman-Fried, kefaletle serbest bırakıldığından bu yana ailesiyle beraber Kaliforniya’nın Palo Alto şehrindeki 4 milyon dolarlık evde yaşıyor. Ailesi, Bankman-Fried’in ölüm tehditleri alması üzerine, haftalık 10 bin dolara silahlı bir güvenlik ekibi bile tuttu.

Bankman-Fried’in avukatları Marhk Cohen ile Christian Everdell, söz konusu olayın ne zaman gerçekleştiğini kesin tarihle söylemeseler de yakın zamanda yaşandığını açıkladılar. Everdell, FTX davasının hakimi Lewis Kaplan’a yaşananlarla ilgili bir mektup yazdı. Everdell, Bankman-Fried ve ailesinin hedef alındığını söylerken olayı “zarar vermeye yönelik gerçek girişimler” olarak nitelendirdi.

Yorum Bırak