FTX’in olmayacağı Super Bowl’a yine bir kripto borsası reklam verecek

2022 yılının şubat ayında gerçekleşen Super Bowl finaline reklam veren birçok kripto para borsası şüphesiz bugünleri tahmin etmiyordu ve bu sene çoğu da organizasyona reklam veremeyecek.

Ancak bir kripto para borsası yaptığı açıklamayla Super Bowl’a reklam vereceğini duyurdu. Kanadalı borsa Bitbuy, geçen seneki gibi bu sene de ünlü bir kişiyle reklamlarda yer alacak.

Sadece Kanada’da gösterilecek

Borsa geçen sene NBA’in ünlü oyuncularından Kyle Lowry ile anlaşmıştı. Şirket bu sene hangi ünlü isimle reklam kampanyası yapacağını ise sır gibi saklıyor. İsmin son güne kadar açıklanması ya da ortaya çıkması beklenmiyor. Öte yandan borsanın reklamı, Super Bowl’un Kanada haklarını satın alan kanalda gösterilecek. 60 saniyelik reklam, başlama vuruşundan bir saat önce ekranlara gelecek. Ancak firma reklamda oynatacağı oyuncusu gibi, ne kadarlık ödeme yaptığını da açıklamadı.

Büyük borsalar yok

Tüm bunlarla birlikte Coinbase ve Crypto.com gibi borsaların da Super Bowl’a reklam vermeleri beklenmiyor. İki borsa da geçtiğimiz sene FTX ile birlikte, organizasyona damga vuran reklamlar vermişlerdi ancak 2022’de yaşanan kripto krizi, ikisinin de büyük rakamlarda çalışan çıkarmalarına sebep olmuştu. Saniye başına bile bazen milyon dolarların ödendiği Super Bowl’a iki borsanın reklam vermesi çok düşük bir ihtimal görülüyor.

Son dönemdeki reklam kampanyalarıyla dikkat çeken OKX borsası ise bir sürpriz yapabilir. Kripto krizinden en az etkilenen borsalardan biri olan OKX, özellikle Manchester City sponsorluğuyla İngiltere’de öne çıkıyor.

Binance yine sessiz kalabilir

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance’in de yine Super Bowl’a reklam vermesi beklenmiyor. Borsa CEO’su Zhao, geçen sene de reklamlara bu kadar büyük paraalr verilmesini eleştirmişti. Yaşanan çöküş ve iflasların ardından ise Zhao, “Reklamalra milyonlarca dolar yatırmadık ve bugün de çalışanalrımızla yollarımızı ayırmıyoruz. Hatta daha çok kişiyi işe alıyoruz” demişti. Dolayısıyla Binance’in Super Bowl reklamlarında yer almaması şaşırtıcı olmayacak.

Super Bowl finali 12 Şubat günü Arizona’da oynanacak.

Yorum Bırak