Galaxy: Bitcoin NFT pazarı büyüyecek, 4.5 milyar dolara ulaşabilir

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in araştırma birimi, son dönemde gündeme gelen ve büyük ilgi gören Bitcoin ’lerini ele aldı. ➞

“4.5 milyar dolara ulaşabilir”

Galaxy Digital’e göre, Bitcoin NFT’leri büyük bir pazar haline gelecek. NFT’leriyle ilgili olarak olumlu görülen bir başka yön de madenci gelirleriyle ilgili. Bitcoin NFT’lerine gösterilen yoğun talep, son zamanlarda madenci gelirlerinde de artış sağladı. Şubat ayının başından bu yana geçen bir aylık sürede, söz konusu NFT’ler için ödenen ve madencilere giden ücretler 1 milyon 500 bin dolara ulaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR –

“Madenci gelirlerinin işlem ücretlerine kaymasını sağlayacak”

Bu konuda raporda, NFT’lerden elde edilecek işlem ücreti gelirlerinin artacağı ve bunun madencilerin ana gelirlerinin blok ödülleri değil, işlem ücretleri olmasına katkı sağlayacağı öngörüsünde bulunuldu. Bilindiği üzere, Bitcoin’de blok ödülleri, 21 milyon arz sınırına ulaşınca son bulacak. Artık blok ödülü alamayacak olan madenciler için işlem ücretlerinin oluşacak açığı kapatmada ne kadar etkili olacağı tartışma konusuydu.

Araştırmacılar, ortaya çıkan bu yeni kullanım durumunun büyüme konusunda yeni fırsatlar sunduğunu fakat Bitcoin’in geleceğiyle ilgili önemli soruları da beraberinde getirdiğini öne sürüyor. Bu noktada, bazı Bitcoin kullanıcılarının merkeziyetsizlik hakkında kaygılarının olduğu vurgulanıyor.

Yorum Bırak