Genesis avukatından dava yorumu: Alacaklılarla sorunlar bu hafta çözülebilir

Kripto firması Genesis’i temsil eden avukatlardan biri olan Sean O’Neal, şirketin iflas duruşmasında yaptığı bir değerlendirmede, “Bir arabulucuya gerek olacağını düşünmüyorum” dedi.

“Anlaşmaya yakınız”

Haber ajansı Reuters’in haberine göre Manhattan’da görülen iflas mahkemesinde konuşan avukat O’Neal, “Ben sürece olumlu bakıyorum. Genesis’in alacaklılarıyla anlaşmaya varma konusunda pozitif bir gidişat içindeyiz. Anlaşmaya yakınız. Sorunlar bu hafta çözülebilir” dedi.

Gemini avukatından cevap: Yapacak çok iş var

Duruşmada hazır bulunan Gemini borsası avukatı Chris Marcus da, hakim Sean Lane’e, kendilerinin de süreç için olumlu düşündüklerini ancak yapacak çok işleri olduğunu belirtti. Gemini avukatı ayrıca aracısız anlaşmaya kendilerinin de sıcak baktığını söyledi. Bilindiği gibi Gemini borsası, 900 milyon dolarlık kripto parasının Genesis’te kaldığını ve 340 binden fazla müşterisinin mağdur olduğunu iddia ediyor.

Öte yandan dün görülen ilk duruşmada Genesis’in çalışanlarına maaş ödemesi yapılması gibi birkaç talebi de hakim üLane tarafından onaylandı.

Çatı şirket DCG’nin de, Genesis’e 1.7 milyar dolarlık borcu olduğu belirtiliyor.

Yorum Bırak