Gizemli Ether cüzdanı 9 yılda hiç satış yapmadı, 5300 kat kâr sağladı

Kripto paralarda erken dönem yatırımcılarının kazançları her zaman tartışma konusu olurken, Ethereum ön satışına katılan bir cüzdanın 9 senedir hiçbir harekette bulunmaması ve inanılması güç bir kâr elde etmesi de dikkat çekiyor.

5333 katı kazandı!

2014’te Ethereum ICO’suna katılan ve 75 bin dolarlık alım yapan bu cüzdan 9 yıldır hiçbir harekette bulunmadı. Cüzdan sahibinin şifrelerini kaybetmiş olma olasılığı da gözlerden kaçmıyor ancak elde edilen kâr da bir o kadar vurucu… 2014’te 75 bin dolar olan cüzdan değeri şu anda tam 400 milyon dolara ulaştı. Tek bir işlemin bile yapılmadığı cüzdan 6.5 milyon dolarlık da elde etti. Sadece airdrop’tan elde edilen rakam, ana yatırımın 87 katına denk geliyor.

Tek dokunulmamış cüzdan…

ICO’ya katılan ve 250 bin adet ’i bulunan cüzdan, o dönemden bu yana dokunulmayan tek cüzdan konumunda… Analistler yatırımcının çok büyük bir sabır göstermiş olabileceğini, bunun hiç de kolay olmayacağını belirtirlerken aynı zamanda cüzdanın anahtar kelimelerinin kaybedilmiş olma ihtimali de yüksek…

Bilindiği üzere Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’nun da şu ana kadar hiç dokunulmayan cüzdanında 1 milyondan fazla BTC bulunuyor. 30 milyar dolar değere yakın olan bu cüzdanın şifrelerinin ya Satoshi tarafından bilerek yok edildiği ya da Satoshi’nin hayatını kaybettiği düşünülüyor.

Yorum Bırak