Gizemli hesap 630 milyon doları borsalara taşıdı: Fed kararını mı bekliyor?

Tüm dünya ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararını beklerken, kripto para yatırımcıları ise çıkacak karara göre yapacakları hamleleri planlamaya başladılar. Zincir üstü veri platformu Lookonchain’in paylaştığı bilgilere göre ise gizemli bir kişi ya da şirket, 9 Ocak’tan 25 Ocak’a kadar Circle şirketinden 600 milyon dolarlık USDC çekimi yaptı.

USDT’ye dönüştürdü

Bu hesap bugün de Fed kararına saatler kala Circle şirketinden bu rakama ek olarak 31.3 milyon dolarlık USDC çekiminde daha bulundu. Çekilen bu USDC’ler daha sonra USDT’ye çevrildi ve Binance, Coinbase ve Kraken borsalarına dağıtıldı. 9 Ocak gününden bu yana Circle’dan çekilen toplam miktar ise yaklaşık 632 milyon dolara ulaşmış oldu.

Alım için mi bekliyor?

USDC ve USDT’nin en büyük iki sabit coin olduğu düşünüldüğünde, bu yatırımcı Fed’den çıkacak karara göre hızlı hareket etmek için hesaplarında nakit bulundurmak istiyor olabilir. Eğer Fed’in açıklanan kararından sonra kurum başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları “güvercin” seviyede olursa, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda önemli bir yükseliş hareketi gelebilir. Bu da, yanında nakit bulunan yatırımcıların hızlı şekilde alım yapmalarına yardımcı olacaktır.

Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 23 bin dolardan işlem görüyor. Fed’in toplantı sonrasında 25 baz puan faiz artırımı yapmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Bırak