Güney Kore’de menkul kıymet token’ları yasallaşıyor: Resmi açıklama

Güney Kore’de Finansal Hizmetler Komisyonu başkanı Kim Joo-hyun, teknolojik gelişimler çerçevesinde menkul kıymet ’ı ihracına izin vereceklerini ve güvenli bir dağıtım sitemi oluşturacaklarını belirtti.

Finansal İnovasyon Konferansı’nda konuşan Joo-hyun, “Yeni bir regülasyon sistemi kurup, bu sistemin sorunsuz şekilde çalışması için uğraşacağız. Güney Kore’nin teknolojik gelişimlerden geri kalmaması hatta bu alanda öncülük edebilmesi için hem aktif hem de hızlı bir şekilde bu sistemi ilerieteceğiz” dedi.

Özellikle metaverse ve Web3 teknolojileri konusunda önemli adımlar atan ve geçtiğimiz gün başkent Seul’un metaverse’te bir kopyasını yapan Güney Kore, 180 milyar dolarlık bir metaverse fonu oluşturacağını da açıklamıştı.

Geçen sene başkanlık seçimlerini kazanan Yoon Suk-yeol da, seçim kampanyasında kripto paralarda verginin azaltılması, regülasyonların kolaylaştırılması ve teknolojinin önünün açılması vaadinde bulunmuştu. Yoon Suk-yeol son açıklamasında ise teknolojik yatırımların da birinci öncelikleri olduğunu dile getirmişti.

Yorum Bırak