Hacker Sandbox çalışanının bilgisayarına sızdı: Resmi açıklama geldi

2021’in ekim ve kasım aylarındaki metaverse çılgınlığında büyük ilgi gören Sandbox, yaptığı açıklamayla bir şirket çalışanının bilgisayarına sızıldığını duyurdu. 26 Şubat günü gelişen olayda “bilinmeyen 3. taraf” olarak tanımlanan kişi ya da kişilerin, bilgisayardaki bilgiler vasıtasıyla kullanıcılara e-mail’ler gönderdiği aktarıldı.

Herhangi bir maddi kaybın yaşanmadığı görülürken Sandbox, çalışanın bilgisayarına format atıldığını ve şifrelerin de 2FA başta olmak üzere birçok sistem ile koruma altına alındığını belirtti.

E-mail gönderilen kullanıcılara bu mail’leri açmamaları yönünde yeni bir e-mail gönderildiğini de belirten şirket, buradaki linklere tıklanılması durumunda bilgisayarlardaki kişisel verilerin de ele geçirilebileceğini yazdı.

Güvenlik politikalarının yeniden gözden geçirileceğini ve güçlendirileceğini belirten proje, çalışanın tüm hesaplarının da şu an bloke edildiği bilgisini verdi.

Arkasında Animoca Brands’in olduğu Sandbox’un kendi ’ı olan SAND, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.68 dolardan işlem görüyor.

Yorum Bırak