HSBC, kriptoya girme niyetini iş ilanıyla ortaya koydu

Dünyaca ünlü dev banka HSBC, kripto endüstrisine dair “’laştırma Yöneticisi” gibi önemli iş ilanları yayımlayarak sektöre girme niyetini açıkça ortaya koydu.

Önde gelen İngiliz bankalarından HSBC tarafından 30 Ocak’ta yayımlanan iş ilanları, dev bankanın tokenizasyon kullanım durumları ve dijital varlıklar için bir Ürün Direktörü aradığını gösteriyor.

Banka, kripto sektörünün değişimi ve risk iştahı nedeniyle birtakım pozisyonlara ihtiyaç duyulduğunu şu cümlelerle açıkladı;

“Dijital Varlıklar yeni bir konu olduğundan, ayrıca risk iştahına ilişkin hususlar hızla geliştiğinden, Token’laştırma Yöneticisi’nın yüksek değerli, stratejik bir çabaya katkıda bulunan karmaşık iş ve proje kararları vermesi gerekecektir.”

HSBC bu açıklamasında, mükemmel adayın bankanın bir sonraki ürünü olan GPB&W Dijital Varlıklar’da kilit bir rol oynayacağını ima etti.

İş tanımında, adayların HSBC’yi dijital varlıklar stratejisinin ilerletilmesinde lider ve yenilikçi olarak konumlandırmak adına şirketi dışarıda ‘regülatörler, müşteriler ve dijital varlıklar ekosistemi’ nezdinde temsil edeceği belirtildi.

Aynı zamanda, dijital varlıklar için Ürün Müdürü pozisyonunda başarılı olan adayların, gündemini yönlendirmekten sorumlu olacağı da bildirildi.

HSBC, her iki rol için de değişen düzenleyici ortamla başa çıkma becerisine sahip, belirsiz bir ortamda çalışabilecek adaylar arıyor.

Yorum Bırak