Huobi’nin HT token’ı dakikalar içinde %93 düşüp %1200 arttı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Huobi’nin ’ı HT, bir başka borsa KuCoin’e New York Başsavcılığı tarafından dava açılmasının ardından sert düşüş yaşadı. Fiyat dakikalar içinde 4.75 dolardan 0.31 dolara yüzde 93 oranında düşüş yaşadı ve bu seviyeden yaklaşık yüzde 1200 artışla 3.95 dolara yükseldi. HT, TSİ 00.30 itibari ile 3.95 dolardan işlem görüyor.

Huobi’den yaşanan bu fiyat hareketine ilişkin henüz bir açıklama gelmedi. Dava açılan KuCoin’in token’ı KCS’nin fiyatı yalnızca yüzde 3 düşüş gösterirken HT’de görülen sert düşüşe anlam verilemedi.

Huobi Token’ın fiyatı dakikalar içinde sert düştü, sert yükseldi (TradingView)

Huobi ve Poloniex, birleşme kararı almıştı

Dün, Huobi ile Poloniex borsası birleşme kararı almıştı. Böylece Justin Sun’ın 2019 yılında Circle şirketinden 400 milyon dolara satın aldığı Poloniex borsası pazarlama, ürün tasarımı, likidite ve müşteri hizmetlerinin de dahil olduğu birçok departmanıyla birlikte Huobi borsası bünyesine dahil oldu. Justin Sun’ın danışma kurulunda olduğu Huobi borsası, kasım ayında Poloniex ile stratejik partnerlik de kurmuştu.

KuCoin davası gündeme bomba gibi düştü

Öte yandan New York Başsavcılığı tarafından KuCoin’e açılan davada ise, borsanın eyalette kayıt dışı olarak faaliyet gösterdiği savunularak şirketin New York’taki faaliyetlerini durdurması ve eyalet kapsamında websitesine erişiminin engellenmesi istendi. Başsavcı Letitia James’in “Yasalarımıza uymayan kripto para şirketlerine karşı teker teker harekete geçiyoruz.” demesi de dikkat çekti. Bu ifade, “KuCoin’in ardından başka davalar da mı gelecek” sorusunu gündeme getirdi.

Yorum Bırak