İflas eden Genesis’in en çok borcu olduğu 10 şirket

New York Bölge Mahkemesi’ne iflas başvurusu yapan kripto kredi ve faiz platformu Genesis’in onlarca şirkete ödemesi gereken borçları bulunuyor. Bunların en önemlileri arasında ise Gemini borsası, Bybit borsasının yatırım kolu olan Mirana, VanEck, Decentraland ve Stellar Vakfı gibi kurumlar var.

Borçlar ne kadar?

Bilindiği üzere Genesis’le iş ilişkisi en fazla olan şirket Gemini borsasıydı. Gemini’ın kurucusu Cameron Winklevoss, yazdığı açık mektupta Genesis içinde 900 milyon dolarlarının kaldığını iddia ediyordu. Gelen bilgiler, Genesis’in borcunun 765 milyon dolar olduğu yönünde…

Bybit’ten Mirana açıklaması: Tasfiye oldu bile…

Gemini borsasının ardından en çok borcun olduğu şirket olarak ise Bybit’in yatırım kolu olan Mirana olduğu belirtiliyor. Borcun 150 milyon dolar civarında olduğu ifade edilirken Bybit CEO’su Ben Zhou’dan da açıklama geldi.

Zhou attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Mirana, Bybit borsasının yatırım koludur ancak sadece Bybit şirket varlıklarını yönetir. Müşteri fonları, bu varlıklardan ayrı tutulur. Ayrıca Bybit Earn programı da Mirana’yı kullanmamaktadır. Bahsedilen 151 milyon dolarlık rakamın yaklaşık 120 milyon doları teminatlı pozisyonlardan oluşuyordu ve şu ana kadar zaten tasfiye oldu”

Genesis’in borçu olduğu diğer önemli şirketler ve rakamlar ise şu şekilde:

Moonalpha (Babel): 150 milyon dolar
Coincident Cap: 110 milyon dolar
Donut: 78 milyon dolar
Decentraland: 55 milyon dolar
VanEck: 53 milyon dolar
Abra: 30 milyon dolar
Cumberland: 18 milyon dolar
Stellar Vakfı: 13 milyon dolar

Yorum Bırak