İngiltere eski maliye bakanı: Kripto paralarda geride kaldık! Hızlanmalıyız

İngiltere’de 2016-2019 yılları arasında maliye bakanlığı yapmış olan Philip Hammond, kripto para uyarısı yaptı. Hammond, ülke medyasından Financial Times’a verdiği röportajda , özellikle AB’den çıktıktan sonra kripto para regülasyonlarında ağır hareket ettiklerini ve rakiplerine göre geride kaldıklarını söyledi.

“Biz ldier olmalıydık”

Brexit sürecinin ardından çok yavaş hareket edildiği yönünde eleştirilerde bulunan eski maliye bakanı, Birleşik Krallık’ın Batı’da bir kripto merkezi olması için hala şanslarının olduğunu ifade etti:

“Brexit’in ardından biz bu alana liderlik etmeliydik. Ancak kendi kendimize geriye düştük. İsviçre bile bizim önümüzde. AB de hızlı hareket ediyor. Ölçülü bir şekilde risk alarak ilerlememiz lazım”

“Yüzde 70 düşen piyasada büyümeyi başardık”

Kripto para şirketi Copper’ın yönetim kurulu başkanlığına da getirilen Hammond, sektördeki olumsuz fiyatlanmaya rağmen firmanın önemli bir yatırım aldığını da belirtti ve şunları söyledi:

“Yüzde 70 düşen bir piyasada şirket olarak büyümeyi baaşrdık. Son dönemde önemli bir de yatırım aldık. Stratejik yatırımcılar arasında Barclays de var. Erken dönem yatırımcılardan biri de Alan howard. Çok sağlam şekilde ilerliyoruz. İsviçre’ye geçmiştik ama merkezimizi yeniden Londra’ya taşıma planımız var”

Copper şirketi, kurumsal yatırımcılara ve firmalara kripto para yatırımı, alımı ve satımı yapma ile saklama hizmetleri sunuyor.

Yorum Bırak