Japon finans devi batan kripto borsası FTX’e talip oldu

Japonya merkezli finansal hizmetler şirketi Monex Group, FTX’in Japonya’daki iştiraki olan FTX Japonya’ya talip oldu. ABD medyasından Bloomberg’e konuşan şirket CEO’su Oki Matsumoto, FTX Japonya’yı satın almak istediklerini resmen açıkladı.

“Rakiplerimizin azalması daha iyi olur”

ABD’de de bir iştiraki bulunan Monex Group’un aynı zamanda Coincheck adlı bir kripto borsası da bulunuyor. Yeni bir borsa satın almanın kendileri için daha iyi olacağını belirten Matsumoto, “Rakiplerimizin sayıca azalması bizim için daha iyi olur” dedi.

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olarak kabul edilen Coincheck’in bir süre içinde Nasdaq’ta da listelenmesi bekleniyor.

FTX’i Washington’da devam eden iflas mahkemesinde geçtiğimiz hafta hakim, Avrupa ve Japonya’daki iştiraklerin satışına onay vermişti. Monex Group’un teklifinin de bu izinden hemen sonra gelmesi dikkat çekiyor

FTX Japonya geri ödemelere başlıyor

Bilindiği üzere FTX’in Japonya’daki alt şirketi olan FTX Japonya da, iflastan ötürü kayıp yaşayan müşterilerine şubat ayında geri ödeme yapmaya başlayabilecek. Borsa bu ödemeleri FTX’in satın aldığı bir başka şirket olan Liquid Japonya vasıtasıyla yapacak.

Çok sert kripto para regülasyonları olan ülkelerden biri konumundaki Japonya son dönemde bu politikasını değiştirmiş ve daha kripto dostu bir yol belirlemişti.

Yorum Bırak