Japon kripto para yatırımcılarının yüzde 83’ü “Hodl” dedi

Dünyada kripto para benimsenmesinin ciddi seviyeye ulaştığı ülkelerden biri olan ve Web3 ile metaverse projeleriyle ön plâna çıkan Japonya’da yeni bir kripto para anketi düzenlendi.

Tokyo merkezli bir medya kuruluşu olan Zero Accel tarafından düzenlenen ankete toplamda 330 kripto para yatırımcısı katıldı. Japonya’daki 47 bölgede yapılan ankette %82.7’lik kısım ellerindeki kripto paraları bu sene “” edeceklerini söylediler.

En güvenilen kripto para açık ara Bitcoin

20 ilâ 60 yaş arasındaki yatırımcıların katıldığı ankette açık ara en çok güvenilen kripto para olarak da Bitcoin gösterildi. Yüzde 70’lik kısım en büyük kripto parayı tercih ederken, kalan katılımcıların büyük bölümü de “Ethereum” dedi.

Yatırımcıların büyük bölümü gelecekte kripto paraların daha fazla değerleneceğini düşündüklerini belirtirlerken, şu anki piyasa değerinin kendileri için bir önem taşımadığını da söylediler.

Katılımcıların yüzde 75’lik kısmının en fazla 3 yıldır kripto para piyasalarında olduğunu belirttiği ankette, yüzde 50’lik kısım da son 12 ayda portföylerinin büyüdüğü bilgisini verdi.

Yorum Bırak