Justin Sun açıkladı: Huobi’den Hong Kong planı

Huobi’nin strateji danışmanı Justin Sun, Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda Hong Kong’un “Çin’de kripto gelişimi için deney bölgelerinden biri” olarak görüldüğünü söyledi. girişimcisi, “Hong Kong’da büyümek için en büyük nedenlerimizden biri de bu.” derken Huobi’nin iş için kilit bölgelerinin Hong Kong, Malezya ve Karayipler olduğunu da sözlerine ekledi.

Sun, geçtiğimiz yıl Huobi’nin yaklaşık yüzde 60 hissesini satın almak için yaklaşık 1 milyar dolar harcamıştı.

Hong Kong kripto para merkezi olmak istiyor

Hong Kong geçtiğimiz çeyrekte, Singapur’daki kripto hezimetinin ve FTX borsasının batışı gibi felaketlerin aksine bir kripto merkezi olmak istediğini söyleyerek politikasını değiştirmişti.

Pekin’in gözü Hong Kong’daki değişikliklerin üzerinde olsa da Çin’in bir yıldan uzun bir süredir uyguladığı kripto yasağını gevşetebileceği fikri hâlâ fazlasıyla tartışmalı olmaya devam ediyor.

Sun’dan USDD adımları

Aynı zamanda Tron blok zincirinin kurucusu olan Sun, Tron’un sabit coin’i USDD’nin ABD doları sabitine yakın kalmasını sağlamak için daha fazla adım atılacağını söyledi. USDD, mayıs ayındaki TerraUSD krizi ve geçen yılın sonundaki FTX çöküşünün ardından düşüşe geçmişti.

Yorum Bırak