Keanu Reeves’den kripto paralar için övgü dolu sözler

Başarılı film serisi “John Wick “in dördüncü bölümünün tanıtımını yapan Keanu Reeves, bu hafta başında Wired ile yaptığı bir röportajda kripto paralar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Reeves, birimlerinin kaynakların aktarımı ve değişimi için “harika araçlar” olduğunu söyledi. Ünlü aktöre göre, özellikle kripto varlıklarının korunması söz konusu olduğunda eleştiriler sektörü daha iyi hale getirecek.

Keanu Reeves ‘hodl’dan yana

Ünlü yıldız, Aralık 2021’de kripto paraya sahip olduğunu açıklamış ancak elindekilerle hiçbir şey yapmadığını söylemişti. Aktör, “Evet, biraz ’um var. Bir arkadaşım bir süre önce benim için biraz satın aldı” demişti.

Reeves, kripto paraların yanı sıra, Yeni Zelanda merkezli ve blok zinciri teknolojisi şirketi Non-Fungible Labs tarafından kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Futureverse Foundation’da da danışman olarak görev yapıyor.

The Futureverse, yeterince temsil edilmeyen sanatçıları hibeler yoluyla destekliyor ve çalışmalarını hem fiziksel hem de dijital platformlarda paylaşıyor.

Reeves, vakfın haziran ayındaki kuruluşu sırasında, Non-Fungible Labs’e katılmaktan onur duyduğunu da söylemişti.

Nefret edenler de var

Ancak kripto paraların popüler bir hayran listesi olsa da bu kavramdan nefret eden önde gelen kişiler de bulunuyor. Bunların arasında, aynı zamanda bir Amerikan holding şirketi olan Berkshire Hathaway’in şu anki başkan yardımcısı olan milyarder ve yatırımcı Charlie Munger de yer alıyor.

Sektör için “aptalca bir kumar” diyen 99 yaşındaki Munger, Berkshire Hathaway’in başkanı ve CEO’su Warren Buffett gibi kripto paralardan hoşlanmıyor. Munger ayrıca son yıllarda dijital para birimini “değersiz” ve “b.ktan” olarak nitelendiriyor.

Yorum Bırak