Kripto bankası Silvergate’i kaybeden 400 milyon $’lık fon, İsviçre’ye yöneldi

Coinbase, Circle, Gemini, Bitstamp gibi borsaların kripto bankası Silvergate ile olan bağlarını koparması, bir kripto fon yöneticisi olan Digital Asset Capital Management şirketini de zor duruma soktu.

Yönetimi altında 400 milyon dolarlık varlık bulunan fon, Silvergate’in gerçek zamanlı ağını Coinbase platformu üzerinden kullanıyordu ancak borsanın Sİlvergate ile ipleri koparması bu sistemle çalışmayı da sonlandırmış oldu.

“Silvergate gibi değiller”

Şirket kurucularından olan Richard Galvin, Bloomberg’e yaptığı açıklamada bankacılık konusunda yeni bir ortak bulmanın zaman alacağını belirterek şunalrı söyledi:

“Kripto işlemleri yapan bazı bankalar var ama onlar da kripto odaklı çalışmıyorlar. Silvergate gibi değiller. Bankacılık ortağı bulmak biraz zaman alacak. İsviçreli bankalarla görüşme halindeyiz”

“Şimdi daha uzun zaman alacak”

Banka ismi vermeyen Galvin, Silvergate ile ilgili endişelerin, borsalara nakit gönderme konusundaki zorluk seviyesini daha da artırdığını belirtti ve “Silvergate ile çalışırken işlemler çok daha hızlıydı. Şimdi daha uzun zaman alacak” dedi.

Özellikle FTX’in iflasından ciddi derecede olumsuz etkilenen Silvergate, ocak ayında 1 milyar dolar zarar açıklamıştı. Daha sonra State Street ve BlackRock gibi devlerin yatırımlarıyla nefes alan kurum, bu ay başı SEC’ye yapması gereken detaylı bilanço sunumunu da verememişti. Haberin ortaya çıkmasının ardından Silvergate hisseleri de dün %50’lik düşüş yaşamıştı.

Yorum Bırak