Kripto kışına rağmen Revolut gelirleri yüzde 33 arttı

İngiltere merkezli fintech firması Revolut’un finans yöneticisi Mikko Salovaara, haber ajansı Reuters’a özel röportaj verdi ve şirket rakamlarını aktardı. Firmanın Londra’daki merkezinde yapılan röportajda Salovaara, 2022 yılı gelirlerinin %33’lük arttığını ve 1.03 milyar dolarlık yükseliş olduğunu belirtti.

İngiltere’de denetleyici şirketleri denetleyen bir kurum olan FRC’nin, Revolut’un 2021 muhasebe denetimlerini “tutarsız” bulmasının ardından 2022 yılı için bir iç-muhasebe sistemi geliştiren firmanın bu konudaki politikasını da değerlendiren Salovaara şunları söyledi:

“Muhasebe sistemimizin değişmesi gerekiyordu ve bunu yaptık. En yüksek seviyede muhasebe standartları geliştirdik. Kısa süre içinde muhasebe firması BDO ile çalışmaya başlayacağız”

“Kripto para gelirleri dibi gördü”

Salovaara ayrıca kripto paralardan elde edilen gelirlerin, toplam gelirin %5 ilâ %10’una tekabül ettiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“2022 yılında kripto paralarda yaşanan sert düşüşlerin ardından, kripto gelirleri toplam gelirin %5 ilâ %10’luk bölümünü oluşturdu. Gelirler adeta dibi gördü”

Halka arz geliyor

Salovaara gelirlerin 1 milyar doların artmasına rağmen şirketin kâr edip etmeyeceğiyle ilgili ise bir bilgi veremeyeceğini söyledi. CFO ayrıca şirketin yakın zamanda halka arz olmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi.

2015 yılında kurulan ve bu zamana kadar toplamda 1.7 milyar dolardan fazla yatırım alan Revolut’un piyasa değeri 33 milyar doların da üzerinde yer alıyor.

Yorum Bırak