Kripto krizini sert geçiren Amber Group küçülmeye devam ediyor

Kripto krizine rağmen aralık ayında 300 milyon dolarlık yatırım alan Amber Group, buna rağmen iş gücünde küçülmeye gitmeyi sürdürüyor. Çin medyasından South China Morning Post’un haberine göre kripto şirketi, Hong Kong’daki ofisindeki çalışanların yarısından fazlasıyla yollarını ayırdı.

Haberde şirketin regülasyon ekibinin 20 kişiden 5’e indirildiği ayrıca tüm denetim ekibiyle de yolların ayrıldığı yazıldı. Ancak Amber’in Singapur’daki merkez ofisi ya da tüm şirket çalışanları konusunda bir bilgi verilmedi.

“Ödemelerde 6 aya kadar gecikmeler var”

Gazeteye konuşan ancak yetkili olmadığı için isminin açıklanmasını istemeyen bir şirket çalışanı da, Amber’in 3. taraf firmalara yapması gereken ödemeleri 6 aya kadar ertelediği bilgisini verdi.

Merkezini daha ucuz bir bölgeye taşımıştı

Bilindiği üzere kripto paralardaki düşüşlerden en sert etkilenen şirketlerden biri olan Amber Group, Hong Kong’daki görece pahalı olan bölgeden, öasrafları azaltmak adına daha ucuz kiraların olduğu bir bölgeye de taşınmıştı.

2017’de Hong Kong’da kurulan ancak daha sonra merkezini Singapur’a taşıyan Amber’in yatırımcıları arasında Temaesek ve Sequia Capital gibi dev şirketler de bulunuyor.

Yorum Bırak