Kripto para borsası Huobi’den Hong Kong başvurusu: Justin Sun duyurdu

En büyük borsalardan biri olan Huobi, kripto paralar konusunda önemli adımlar atan Hong Kong piyasasına girmeye hazırlanıyor. TRON kurucusu olan Justin Sun’ın danışma kuruluna girmesiyle küresel çapta birçok önemli adım atan Huobi, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na lisans başvurusunda bulunacak.

Çin’de kurulan ancak ülkede kripto para borsalarının yasaklanmasının ardından merkezini Seyşeller’e taşıyan Huobi, kripto paralarda işlem yapılmasına izin verecek olan lisans için başvuru yapma kararı aldı. Twitter’dan konu hakkında bilgi veren Justin, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto için bugün de önemli bir haber veriyoruz. Huobi olarak Hong Kong’da kripto işlem lisansı için başvuruda bulunma kararı aldık. Bu büyük bir adım olmasının yanında bizim hem regüle hem de güvenli bir alanda vâr olmak istediğimizin de bir göstergesi… Bu yeni lisans ile birlikte Huobi olarak hizmetlerimizi Hong Kong’da da sunabileceğiz. Dijital varlıkları güvenli bir platform aracılığıyla alıp satmak isteyen kişiler için bu gerçekten de önemli bir gelişme…”

Yeni borsa kuruluyor

Huobi olarak Hong Kong’ta yeni bir borsa da açacaklarını da belirten Sun Asya’daki büyük yatırım firmalarını davet etti ve şunları söyledi:

“Lisans haberinin yanında ayrıca Hong Kong’da, Huobi Hong Kong adında yeni bir borsa kuracağız. Borsa yerel regülasyonlarla tamamen uyumlu olacak. Ayrıca birçok işlem çifti de müşterilere sunulacak. Yeni borsa kurumsal yatırımcılar için de hizmetler sunacak. Kripto para endüstrisine giriş yapmak isteyen Asya’daki büyük yatırımcılar için de güvenli bir yer olmayı hedefliyoruz”

Yorum Bırak