Kripto para fonlarında aralıktan bu yana en büyük çıkış yaşandı

yatırım yönetimi şirketi CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta, 32 milyon dolarlık tutarla Aralık 2022 sonundan bu yana görülen en büyük haftalık çıkışın yaşandığını duyurdu. Geçen haftanın ortasında çıkışlar 62 milyon dolar ile çok daha yüksekti ancak cuma günü piyasadaki havanın iyileşmesiyle toparlandı.

fonlarından çıkış yapan miktar, hafta boyunca toplam 25 milyon dolar ile çıkışların çoğunu oluştururken short (kısa) Bitcoin yatırım ürünlerine ise 3.7 milyon dolarlık giriş kaydedildi.

Kripto para fonlarında haftalık yatırım tutarları, kaynak: CoinShares

Fon yatırımcıları arasındaki olumsuz hava piyasaya yansımadı

ETP yatırımcıları arasındaki olumsuz hava, Bitcoin fiyatları geçtiğimiz hafta yüzde 10 arttığı için genel piyasaya yansımadı. Bu fiyat artışı, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) Ağustos 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 30 milyar dolara yükseltti.

Coinshares, bunun nedeninin ETP yatırımcılarının ABD’deki son düzenleyici zorluklar konusunda genel piyasaya kıyasla daha az iyimser olması olduğuna inandığını paylaştı.

Diğer kripto paralarda durum

Bitcoin ve 7.2 milyon dolarlık çıkış olduğu belirlenen Ethereum dışında Cosmos 1.6 milyon dolar, Polygon 800 bin dolar ve Avalanche 500 bin dolarlık düşük miktarlı çıkışlar yaşadılar.

Yorum Bırak