Kripto para fonlarında üst üste dördüncü hafta çıkış yaşandı

Dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 17 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar görülürken üst üste 4. haftadaki bu çıkışların olumsuz havaya işaret ettiği bildirildi.

CoinShares’in raporuna göre Bitcoin, üst üste 4. hafta toplam 20 milyon dolarlık çıkışla odak noktası olmaya devam ederken, Short Bitcoin yatırım ürünleri ise üçüncü haftada toplam 1.8 milyon dolarlık giriş gördü.

Düzenleyici belirsizlik sebebiyle endişeler devam ediyor

Olumsuz hava muhtemelen yatırımcıların varlık sınıfı için düzenleyici belirsizlik konusundaki endişelerinin devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin fiyatı son iki haftada yüzde 7’den fazla düşüş gösterdi.

Rapora göre, yatırım ürünlerindeki haftalık ortalama hacmi 844 milyon dolar ile düşük seyrederken, Bitcoin piyasasının haftalık ortalama hacmi de 57 milyar dolar ile normalden yüzde 15 daha düşüktü.

ABD’den toplam 7,6 milyon dolarlık giriş ve Avrupa’dan toplam 23 milyon dolarlık çıkışla birlikte bölgesel havanın değiştiği de görülüyor.

Short Bitcoin ürünlerine yönelik son girişlere rağmen, yönetim altındaki toplam varlıklar (AuM), yüzde 36 oranında artan Long Bitcoin AuM’ye kıyasla yıl içinde yalnızca yüzde 4,2 oranında artış gösterdi. Bu da bazı yatırımcıların Short pozisyonlarda bu yıl şimdiye kadar beklediği getirileri sağlamadığını gösteriyor.

Ethereum ve Solana’da küçük girişler

Bu arada geçen hafta altcoin’lerde küçük girişler görüldüğü bildirildi. Ethereum 700 bin dolar, Solana ise 340 bin dolarlık giriş gördü. Binance ve Cosmos’ta ise sırasıyla 380 bin dolar ve 210 bin dolarlık çıkış görüldü.

Blok zinciri bağlantılı hisse senedi yatırımcıları, geçen hafta 1,6 milyon ABD doları girişle yükseliş eğilimini sürdürdü.

Yorum Bırak