Kriz, Jihan Wu’nun 1.5 milyar dolarlık kripto şirketini de vurdu: CEO bıraktı

2020’de Bitmain’de adeta büyük bir taht kavgasına giren ve aldığı büyük tazminatın ardından kurucusu olduğu şirketten ayrılan Jihan Wu’nun yeni firması Matrixport, kripto krizinde küçülmeye gitme kararı aldı.

Yaklaşık 1.5 milyar dolar değer biçilen şirketin iştiraklerinden olan varlık yönetim firması Matrix Asset Management, CEO’su ve iş geliştirme yöneticisiyle yolları ayırırken, bir diğer alt şirket olan Matrixport Technologies ise çalışanlarının %10’luk kısmıyla yolları ayırma kararı aldı. Matrixport Technologies COO’su Cynthia Wu yaptığı açıklamada şirketin regülasyonlardan ötürü yeniden yapılanmaya gittiğini belirtti.

Müthiş bir kariyer…

Matrix Asset Management’tan ayrılan CEO Damien Loh, konuyla ilgili açıklama yapmadı. Loh’un dünyanın önemli şehirlerinde geçirdiği kariyeri ise dikkat çekiyor. JPMorgan’ın New York, Tokyo ve Singapur ofislerinde tam 15 sene geçiren Loh, 2021 yılının ekim ayında Matrix CEO’su olmuştu.

FTX ürünleri zarara uğratmıştı

Matrixport şirketi kasım ayında yaptığı açıklamayla FTX çöküşünün etkilerinden ötürü iflas riski taşımadığını ancak 80 kadar kurumsal müşterisinin ise FTX ürünleri bağlantılı yatırımlarından ötürü zarar ettiğini duyurmuştu.

Yorum Bırak