Mike McGlone: Büyük resimde Bitcoin yukarı gidecek ama şimdi değil

Hem Twitter’da hem de Bloomberg’in raporlarında yaptığı kripto para değerlendirmeleriyle bilinen Bloomberg emtia baş stratejisti Mike McGlone, “The Wolf Of All Streets” ismiyle de bilinen kripto yayıncısı Scott Melker’ın Youtube yayınına katıldı.  McGlone, Bitcoin’in son yükselişini boğa başlangıcı olarak görmediğini dile getirdi.

ABD’nin hala kısıtlayıcı bir para politikası içinde olduğunu ve kendisinin Nasdaq’ın bu haftaki 200 günlük hareketli ortalama kapanışını takip edeceğini belirten McGlone, uzun vadede ise Bitcoin’de yükseliş geleceğine emin olduğunu söyledi. McGlone’un yorumları şu şekilde:

“Bu yükselişten hala emin değilim”

Büyük resme baktığım zaman Bitcoin’in buralardan çok daha yüksek seviyelere gideceğini düşünüyorum. Ancak şu anda Fed’in kısıtlayıcı para politikası devam ediyor. Sadece o da değil, tüm merkez bankaları bu yönde hareket ediyor. Ama bunların dışında kripto piyasalarından çekilen çok büyük bir likidite de var. Dolayısıyla bu yeni yükselişin nereye kadar gidebileceğini bilmiyorum. Ayrıca Nasdaq 200 günlük ortalamasının altına düştü. Dediğim gibi Fed’in kısıtlayıcı bir politika uyguladığı ortamda bunlar oluyor. Avrupa’nın göbeğinde büyük bir savaş var. Ben bunlara bakarak yorum yapmak durumundayım. Dolayısıyla Fed’in genişleyici politikası gelmediği ve Nasdaq tekrar yukarı çıkamadığı sürece, Bitcoin de ona ayak uyduracaktır.

“En büyük ralliler ayı piyasasında gelir”

Şu anda gerçekten öngörülemez zamanların içindeyiz. Tekrar ediyorum, büyük resimde yükseliş beklentim tabii ki var. Ayrıca en büyük ralliler de ayı piyasasında gelir. Ancak şu anda böyle bir durum yok. Nasdaq, 200 günlük hareketli ortalamasını tarihinde 3 kez yukarı kırdı ve bu dönemlerde Fed inanılmaz derecede genişleyici bir politika uyguluyordu. Bunlardan biri de 2008’di. Şu anda ise tamamiyle kısıtlayıcı bir yerde… Ayı piyasalarında böyle yukarı zıplamalar olur ama bunun büyük bir hareket olduğunu söylememiz için bambaşka şeyler görmek zorundayız.

“Çıkan likiditenin geri döndüğünü görmüyorum”

En büyük likidite çıkışlarından birini gördük. Böyle devam ederse, dediğim gibi Nasdaq, 200 günlük hareketli ortalamasının altına düşerse, her şey düşer. Bitcoin de buna ayak uydurur. Ben o seviyeyi takip edeceğim. Şu anda yaşanan büyük likidite çıkışının geri döndüğünü ben görmüyorum. Buna bir boğa başlangıcı demek ne kadar doğru bilmiyorum. Unutmayın, Fed hala kısıtlayıcı gidiyor. Bu çok önemli. O yüzden sürekli tekrar ediyorum. Likiditenin geri döndüğünü net şekilde görmeliyiz.

Yorum Bırak