Moonbirds kurucusu hack’lendi: 1.1 milyon dolarlık NFT’ler çalındı

Moonbirds koleksiyonunun yaratıcısı olan Kevin Rose, cüzdanının hack saldırısına uğradığını açıkladı. Rose’un çaldırdığı 40 kadar NFT’nin toplam değerinin 1 milyon doları aşmış olabileceği belirtiliyor.

Tek bir imza ile NFT’leri kaptırdı

Moonbirds yaratcısının büyük kaybına rağmen, en değerli NFT’lerini farklı bir cüzdanda saklaması sayesinde kurtardığı ifade ediliyor. Bazı kullanıcılar ise, Rose’un, çok sayıda varlığı aynı değere sahip başka bir varlıkla takas etmenin bir yolu olan kötü amaçlı bir uygulamayı imzalaması nedeniyle cüzdan kontrolünü yitirdiğini iddia ediyorlar. Bu imzanın ardından NFT’lerin hacker’ın kontrol ettiği diğer cüzdana gitmiş olabileceği öngörülüyor.

345 ETH’lik NFT de gitti

Analiz şirketi Arkham’dan gelen bilgilere göre ise, Rose’un cüzdanından çalınan bir adet Autoglyph NFT’si 345 ETH fiyatındaydı. Diğer çalınan 25 adet Chromie Squiggles NFT’lerinin yaklaşık 332.5 ETH ve 9 adet OnChainMonkey NFT’lerinin ise 7.2 ’lik değeri bulunuyordu. Sonuç olarak toplamda 684.7 ETH’lik NFT’nin çalındığı görülüyor. ABD doları olarak değr ise 1.1 milyon dolar civarında…

Yorum Bırak