Mt. Gox’un en büyük alacaklısı nakit yerine BTC ödemesini seçti

Yıllardır devam eden Mt. Gox’un iflas ve ödeme süreçleriyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre borsanın en büyük alacaklısı fiat parayla ödeme yerine Bitcoin’i seçti. Alacaklı ayrıca ödemesini, uzun süre beklemek yerine eylül ayında, erken şekilde ama daha az miktarla alacak.

Bloomberg’in konuyla ilgili bilgi sahibi olan bir kişiye dayandırdığı haberde, süreci yöneten Mt Gox Yatırım Fonu’nun bir erken ödeme kararı verdiği ve ödemenin de bu sene eylül ayında yapılacağı belirtildi. Bloomberg kaynağı bilginin gizli olduğunu da sözlerine ekledi ve isim vermedi.

Fiyat için olumlu haber

Alacaklının ödeme şekli olarak Bitcoin’i tercih etmesi ise fiyat açısından olumlu bir gelişme olarak görülebilir. Bunun sebebi ise bu kişinin en azından kısa vadede satış yapmayı düşünmüyor olması… Eğer satış yapılmak istenseydi, bu kişi zaten Bitcoin yerine fiat para ödemesini tercih edecekti.

2014 yılında iflas eden borsadan 850 bin kadar Bitcoin çalınmıştı. Borsa daha sonra eski cüzdanlarından birinde 200 bin BTC bulmuştu.

Yorum Bırak