Musk’ın ortaya çıkan Twitter planı Dogecoin’de yükseliş getirdi

Financial Times’ın haberine göre Twitter, platformda ödeme işlemlerinin yapılabilmesini sağlayacak yazılımı tasarlamaya başladı.

Musk, ödeme sistemini kriptoyu da destekleyecek şekilde istiyor

FT’nin ismi gizli tutulan iki kaynağı, Elon Musk’ın ödemelerin başlangıçta itibari para (dolar, euro vb.) üzerinden yapılmasını fakat sistemin kripto paraları da destekleyecek şekilde oluşturulmasını istediğini aktardı.

Haberin ardından ve MASK hızlı artış yaşadı. Elon Musk’ın en büyük destekçisi olduğu DOGE, birkaç dakika içinde 0.086 dolardan 0.093 dolara yüzde 8 artış gösterdi. MASK da 2.95 dolardan 3.45 dolara yüzde 17 yükseldi.

Musk’ın ödemelerle ilgili vizyonunun kullanıcıların içerik oluşturucuları doğrudan ödüllendirmesi, platform üzerinden ürün satın alması, kullanıcıların birbirlerine ödeme yapması gibi konuları kapsadığı ifade edildi.

Musk, daha önce Twitter’ın mesajlaşmanın yanı sıra ödeme ve alışveriş yapmak dahil, “her şeyin uygulaması” olmasını planladığını açıklamıştı. Hatta milyarder girişimcinin kullanıcıların tweet başına ile cuzi bir ücret ödeme fikrini de ele aldığı fakat bundan daha sonra vazgeçtiği yazılmıştı.

Bir yıl içinde sonuçlanabilir

Twitter’ın ödeme sistemi için hızlı bir çalışma içerisinde bulunduğu kaydedildi. Çalışmaların kullanıcıları verilerinin saklanması, korunması, yasal kontrollerin yapılmasını da içerdiği belirtildi. Twitter’ın bir yıl içinde ödemeleri kullanıma açabileceği söyleniyor.

Yorum Bırak