New York regülatöründen Paxos’a: BUSD ihracını durdurun

USDP ve PAX Gold’un yanında BUSD’nin de ihraççısı olan Paxos şirketine ilk resmi uyarı geldi. New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), şirketten BUSD ihracını durdurmasını talep etti.

Binance firmasının bir sözcüsü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada Paxos firmasının NYDFS’den gelen taleple ilgili olarak kendilerine bilgilendirmede bulunduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Paxos bize ulaştı ve New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın onlardan yeni BUSD ihracının durdurulmasını istediğini aktardı. Durdurma sonucunda BUSD’nin piyasa değeri kademeli olarak azalacaktır. Paxos ürün konusunda bazı hizmetleri sunmaya ve geri ödemeleri yapmaya da devam edecek. İlerleyen dönemde fazladan da bilgi vereceğiz”

CZ: BUSD’nin sahibi Paxos

Öte yandan konuyla ilgili Binance CEO’su Zhao’dan da kısa bir yorum geldi. CZ, “Adı Binance USD olsa da, BUSD, Binance tarafından çıkarılmamakta ve geri ödemeleri de yine Binance tarafından yapılmamaktadır” dedi.

Bazı kullanıcılar ise BUSD’nin Binance ile bir ilgisi yokmuş gibi davranan CZ’ye Twitter üzerinden tepki gösterdiler. Paxos’tan ise şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta NYDFS’in Paxos hakkında bir soruşturma açacağı haberleri çıkmıştı. Wall Street Journal ise bugün yaptığı bir haberde, SEC’nin, BUSD’nin kayıtsız menkul kıymet olduğunu düşündüğünü ve bu yüzden şirkete dava açacağını iddia etmişti.

USDT ve USDC’nin ardından 3. en büyük sabit coin konumundaki BUSD’nin yaklaşık 16 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

Yorum Bırak