OKX yeni blok zincirini duyurdu, OKB token rekor kırdı

OKX’in kurucusu Star Xu’nun bu yılın ilk çeyreğinde yeni bir blok zinciri olan OKBChain’in piyasaya sürüleceğini duyurmasının ardından, OKX’in ’ı OKB, fiyat rekoru kırdı. Eylül ayında 14 dolar seviyelerinden işlem gören ve o dönemden bu yana istikrarlı bir artış gösteren kripto para, bugün gün içerisinde ise yüzde 20 arttı. Sonuç olarak fiyat 52.80 doları gördü. OKB, TSİ 18.15 itibari ile 49 dolar civarında seyrediyor.

Xu’ya göre yeni blok zinciri OKBChain, 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Bu arada halihazırda OKX Chain adını taşıyan bir blok zinciri daha var. Xu, yaptığı açıklamada iki zincir arasındaki fark hakkında şunları söyledi;

“Açıklığa kavuşturmak gerekirse, OKX Chain tamamen açık ve topluluklar tarafından ortaklaşa inşa edilen bir PoS zinciri. OKBChain ise OKX şirketi tarafından geliştirildi. İki zincir birbirinden tamamen ayrı.”

“Fiyat rekoru, topluluğun güveni açısından iyi bir gelişme”

Xu ayrıca bir tweet’inde topluluğun OKX’e olan güvenine ve yeni blok zincirinin önemine de dikkat çekerek, OKB’nin tüm zamanların rekorunu kırmasının iyi bir haber olduğunu söyledi.

OKBChain’in duyurulmasıyla OKX, merkeziyetsiz ekosistemini genişletmeye ve kriptoda önde gelen bir oyuncu olarak konumunu daha da güçlendirmeye hazırlandığını iddia ediyor.

OKX’in iş birlikleri arasında İlkay Gündoğan da var

Kripto para sektörü için zor geçen 2022’nin ardından Mercedes, Ferrari ve Alpha Tauri gibi birçok F1 takımı kripto şirketi sponsorlarıyla olan anlaşmalarını iptal etti. Mercedes’in sponsoru FTX’ti ve bu anlaşma borsanın tarihi batışıyla sona erdi. Ayrıca, Ferrari, Velas ile sponsorluğunu sona erdirdi ve Alpha Tauri, Fantom ve ICM.com ile ortaklığını bitirdi.

Ayrıca borsa, kısa süre önce Manchester City oyuncuları Jack Grealish, Ruben Dias, Ilkay Gündoğan ve Alex Greenwood ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Anlaşma gereği, taraftar odaklı sürükleyici bir metaverse deneyimi olan OKX Collective’i tanıtılacak.

Yorum Bırak