OKX’ten yeni rezerv kanıtı raporu: 7.2 milyar dolarlık “temiz” varlık

OKX borsası, aylık olarak yayımladığı ve üçüncüsünü açıkladığı rezerv kanıtı detaylarını duyurdu. Zincir üstü analiz şirketi CryptoQuant’a bu kontrolleri yaptıran borsa, elinde 7.2 milyar dolarlık Bitcoin, Ethereum ve USDT tuttuğunu belirtti.

“En temiz varlık rezervleri bizde”

OKX borsası ayrıca yaptığı açıklamada, büyük borsalar arasında “en temiz” rezerv varlıkların kendilerinde olduğunu belirtti. Şirket “temiz varlık” tabirinin, borsanın üçüncü taraf bir şirkete bu analizi yaptırmasını, açıklanan rezervlerde borsanın kendi ’ının bulunmamasını ve bununla birlikte rezervlerin “geleneksel” ve piyasa değeri yüksek olan kripto paraları kapsamasını içerdiğini yazdı.

Yani OKX, hem güvenilir bir şirkete rezerv kanıtı kontrolü yaptırdığını hem de bu rezervler içinde manipülasyona uğraması zor olan Bitcoin, Ethereum ve USDT gibi büyük ve herkes tarafından kullanılan kripto paraların bulunduğunu belirtmiş oldu.

Crypto Quant da yaptığı açıklamada OKX ile birlikte en temiz varlıklara sahip olan kripto para borsasının Deribit olduğunu ancak buradaki varlık değerinin ise sadece 1.4 milyar dolar olduğunu belirtti.

OKX’in rezervlerinin %41’inin USDT, %28’inin Bitcoin ve yüzde 25’inin de Ethereum’da olduğu görülüyor. Bir diğer sabit coin USDC’nin oranı ise yüzde 4…

Ayrıca Bitcoin ve Ethereum rezerv oranı %105 olurken bu rakam USDT için ise %101…

Yorum Bırak