OpenSea’ye rakip görülen NFT pazaryeri Blur airdrop’unu yaptı

Son dönemde önplana çıkan kripto para ’larında sıra pazaryeri Blur’deydi. Şirket dün Blur ’ını kullanıcılarına dağıtırken, aynı zamanda açık piyasada alınıp satılmasına da ilk kez izin verdi. süreçlerine katılan kullanıcılar önümüzdeki 60 gün boyunca kendilerine ayrılan token’lar için talepte bulunabilecekler.

Kullanıcılar özellikle son aylarda Blur NFT pazaryerindeki işlem hacmini ciddi şekilde artırmışlardı. Bunun sebebi ise yapılacak olan airdrop’tan olabildiğince fayda elde etmekti.

16 milyon dolar kazanmış olabilir

Öte yandan her airdrop’ta olduğu gibi bazı kişiler beklenenden çok daha fazla para kazanmış da olabilirler. Dune Analytics’ten alınan zincir üstü verilere göre; bu airdrop’tan bir kişi 3.2 milyon adet token kazanmayı başardı. Eğer bu kişi token’larını en yüksek noktadan satmayı başardıysa, kazandığı rakam 16 milyon dolara ulaşmış da olabilir. Çünkü Blıur token fiyatı airdrop başladığında 5 doların da üzerine çıkmıştı. Ancak fiyat şu anda yüzde 90 düşüş yaşamış durumda ve yaklaşık 0.75 dolardan işlem görüyor.

Şu anda Bybit, Gateio, OKX ve Kucoin gibi büyük borsalarda işlem gören Blur token’ın toplam arzı 3 milyar ancak dolaşıma sürülen arz şu an için sadece 360 milyon adet…

İkinci sezon başlıyor

Blur resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada 1. sezonun tamamlandığı belirtildi ve kullanıcılar ikinci sezon süreçlerine katılmaya davet edildi. İkinci sezonun ödüllerinin ise ne olduğu henüz açıklanmış değil. Bunun, ilk sezonda olduğu gibi yüklü bir airdrop olması beklenmiyor.

En büyük piyasa yapıcı şirketlerden biri olan Wintermute da, airdrop’tan yararlananlar arasındaydı. Şirket 15 milyon adet token almayı başardı.

Yorum Bırak