Pantera CEO’su: Bitcoin eski günlerine dönüyor

Pantera’nın CEO’su Dan Morehead, kripto piyasalarının aylarca süren düşüşün ardından ayağa kalkmasıyla Bitcoin fiyatlarının en kötü seviyeye ulaştığından emin olduğunu söylüyor.

“Sektöre yatırım yapmak için en iyi zaman”

Morehead, 2023 piyasa görünümü için yayımladığı blog yazısında, 2022’deki yıkıma rağmen dijital varlıkların ve blok zincirinin gelişeceğini söyledi. CEO’su olduğu kripto para yatırım şirketi Pantera da Morehead ile aynı görüşleri paylaşırken bu sektörde bir iş kurmak için şu anın iyi bir zaman olduğunu düşünüyor.

Morehead, Pantera’nın daha önceki üç kripto kışı boyunca blok zinciri fonlarını yönettiğini ve bunların her birinde “sözde felaket olaylarının” yaşandığını açıkladı.

Bu sebepten dolayı emin gözüken Morehead, Mt. Gox’u örnek vererek, “Şirket çöktüğünde, o sırada FTX’ten önemli ölçüde daha büyük olan yüzde 85’lik bir pazar payına sahipti.” dedi.

Bitcoin’i Tesla ve Meta ile karşılaştırdı

Morehead blog yazısında, Bitcoin’in 1 Ocak 2022’den 17 Ocak 2023’e kadar olan yüzde 54’lük düşüşünü Tesla, Meta ve PayPal hisselerindeki yüzde 60 civarındaki düşüşlerle karşılaştırdı.

“Blok zinciri sağlam, Bitcoin çoktan dibe ulaştı”

Risk varlıkları için zayıf bir makro piyasa ve tarihi felaketler karşısında blok zincirinin dayanıklılığına dikkat çeken Pantera CEO’su, Bitcoin’in çoktan dibe ulaştığını söyledi. CEO ayrıca, blok zinciri varlıklarının kısa süre içinde 13 yıldır olduğu gibi yıllık 2.3 kat değer kazanma trendini sürdüreceğine inandığını belirtti.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bu sene şimdiden en iyi performans gösteren varlık konumuna ulaştı. Goldman Sachs’ın müşteri notuna göre ; altın, emtia ve endeksleri açık ara geride bıraktı. Bitcoin, TSİ 21.00 itibari ile yaklaşık 22 bin 900 dolardan işlem görüyor.

Yorum Bırak