Paxos açıkladı: BUSD ihracı sonlandırılıyor

New York regülatörü olan Finansal Hizmetler Departmanı tarafından soruşturma altına alınan ve aynı zamanda BUSD ihracını sonlandırması talep edilen Paxos şirketi, bu talebi kabul etti.

Yapılan açıklamada Binance ile BUSD konusunda yapılan ortaklığın sonlandırılacağı ve ’ın ihracının da durdurulacağı belirtildi.

21 Şubat’tan itibaren durdurulacak

Resmi duyuruda BUSD token ihracının 21 Şubat gününden itibaren durdurulacağı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“NYDFS tarafından regüle edilen Paxos Trust, kurumla yakın koordinasyonuna devam edecek ve 21 Şubat’tan itibaren BUSD ihracını sonlandıracaktır. En büyük 4 denetim firması tarafından denetlenen şirketimiz, vâr olan BUSD rezervlerini ise yönetmeyi sürdürecektir. Tüm BUSD token’lar, 1’e 1 oranda dolar cinsinden rezervler tarafından desteklenecektir. Bu fonlar, muhtemel iflas sürecinden bağımsız olan hesaplarda tutulacaktır. Yine vâr olan BUSD’ler en erken Şubat 2024 dönemine kadar hem 1’e 1 şekilde korunacak hem de geri ödenebilir olacaktır”

CZ, “Alternatiflere bakacağız” dedi

Binance CEO’su CZ de bu açıklamadan kısa süre önce Twitter’dan bir “flood” yazmış ve BUSD’yi mümkün olan en uzun süre desteklemeye devam edeceklerini, ABD yargı bölgesinde ise kullanıcıların zarar görmemeleri adına seçeneklere odaklanacaklarını söylemişti. CZ ayrıca BUSD’nin menkul kıymet olarak kabul edilmesinin, sektör üzerinde geniş çapta etkilerinin de olacağını düşündüğünü de belirtmişti. .

Yorum Bırak