Polygon Labs, işten çıkarma yapıyor: Son derece zor bir karardı

Bu yılın başlarında çok sayıda departmanını birleştiren Polygon Labs, salı günü yaptığı açıklamada personelinin yüzde 20’sine tekabül eden 100 çalışanını çıkardığını duyurdu.

Polygon Labs’in blog sayfasından yapılan açıklamada, çalışanların her birine, şirketteki seviyelerine veya görev sürelerine bakılmaksızın üç aylık kıdem tazminatı ödeneceği belirtildi. Şirket, “Bu acı verici derecede zor bir karardı, ancak yolculuğumuzda gerekli bir adımdı.” ifadelerini kullandı.

Ethereum’u daha erişilebilir hale getiren merkezi olmayan platform, 2017 yılında Matic olarak kurulmuş ve Şubat 2021’de Polygon olarak yeniden markalanmıştı.

Artan faiz oranlarının ekonomik gerileme endişelerini artırmasıyla geçtiğimiz yıl kripto sektöründen trilyon dolardan fazla değer silindi. Bu çöküş, kripto hedge fonu Three Arrows Capital ve Celsius Network gibi önemli sektör oyuncularının yüksek profilli iflaslarına yol açmıştı.

En büyük darbe, FTX borsasının kasım ayında iflas koruması için başvurmasının ardından geldi. Bu hızlı düşüş, kripto firmalarının fonları nasıl tuttukları ve iş operasyonlarını nasıl yürüttükleri konusunda sert küresel düzenleyici incelemelere yol açtı.

Yorum Bırak