Polygon’dan üst üste atılımlar: Sıradaki, oyun devi Square Enix

Video oyun serisi Final Fantasy’nin yapımcısı Square Enix, Web3 sektöründeki varlığını genişletmeye devam ederken blok zinciri oyunu Symbiogenesis’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Firmanın basın açıklamasına göre, Ethereum Layer 2 Polygon’a dayanan oyun, gizemli bir yüzen kıtaya odaklanan dinamik bir olay örgüsüne sahip bir “dijital koleksiyon sanatı deneyimi” olacak. Dijital koleksiyon parçalarına sahip olmak ya da takas etmek oyunun ilerlemesi için kilit noktayı oluşturacak.

Oyunda oyunculara birden fazla son sunulurken yalnızca üç oyuncu son “Dünya Görevini” oynayabilecek.

Hem topluluk oluşturacak hem de trading deneyimi sunacak

Symbiogenesis yapımcısı Naoyuki Tamate, “Symbiogenesis sıfırdan blok zinciri üzerinde tasarlandı ve hem topluluk oluşturma hem de trading için olağanüstü bir deneyim sağlamak üzere tasarlandı.” dedi.

Square Enix, oyunun bahar aylarında piyasaya sürülmesinden önce hayranlarının blok zinciri tabanlı ürünlere alışmalarına yardımcı olmak için bir dizi kampanya da planlıyor.

Polygon adından sık söz ettiriyor

Polygon, teknolojisinde yaptığı iyileştirmeler ve anlaşmalarla son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Önceki gün teknoloji devi Siemens, Polygon blok zinciri üzerinde tahvil ihraç ettiğini açıklamıştı. Birkaç hafta önce önemli bir ’u geride bırakan Polygon, dün de zkEVM teknolojisinin beta sürümünün önümüzdeki ay yayına gireceği duyurulmuştu.

Purist oyun meraklıları endişeli

Şirket, en değerli IP’leri diğer oyun devleriyle birlikte yeni eğlence biçimleri deniyor. Bazı oyuncular, şirketin mevcut oyuncuları aydınlatma çabalarına rağmen, Square Enix’in blok zinciri deneyinin bir parçası olarak Final Fantasy ile uğraşabileceğinden korkuyor

Orijinal IP’lere dayanan birkaç Square Enix blok zinciri oyunu geçen yıl tanıtılmıştı. Şirket ocak ayında, bu yıl daha da fazla oyun çıkarmaya hazırlandığını söylemişti.

Yorum Bırak