Popüler oyun geliştiricisi Unity’den kripto ve Web3 adımı

3 boyutlu oyun alanları yaratma konusunda en popüler şirketlerden biri olan Unity, satış mağazası olan Asset Store’a “merkeziyetsizlik” kategorisini de ekledi. Böylece geliştiriciler bundan sonra yarattıkları oyunlara hangi Web3 araç ve protokollerini ekleyebileceklerini buradan görebilecekler.

Geliştirici kullanımı için ilgili sayfada 13 farklı proje gösterilirken, bunların arasında kripto para endüstrisinin bilinen protokolleri olan; Algorand, Aptos Labs, Dapper Labs, ImmutableX, Solana, Tezos ve ConsenSys ürünleri olan Infura ile MetaMask de bulunuyor.

Unity şirketinin Web3 oyun araçlarına olan bu olumlu hamlesi, blok zinciri tabanlı oyunların geleceği açısından da büyük önem taşıyor. Bilindiği üzere Web3 projelerinden en bilinenleri olan Sandbox, Decentraland ve Dogami de, Unity yazılımları kullanılarak oluşturulmuştu.

Unity tarafından yapılan açıklamada ayrıca, şirketin sadece legal, güvenilir, projesi düzenli olarak gelişen ve kamu tarafından bilinen Web3 araçlarını onaylayacağı da kaydedildi.

3. taraf olmadan da entegre edilebilecek

Unity’nin Asset Store’u vasıtasıyla projelere eklenebilecek olan bu Web3 araçları, üçüncü taraf web siteleri olmaksızın, direkt olarak oyunlara entegre edilebilecek. Geliştiriciler ayrıca araçlara 1’den 5’e kadar yıldız notu vererek derecelendirme yapabilecek ve diğerleri için fikir oluşturabilecek.

Yorum Bırak