Reuters’tan Binance iddiası: Bitzlato için 346 milyon dolarlık işlem

Haber ajansı Reuters’tan Binance ve şirket CEO’su Changpeng Zhao’yu kızdıracak bir haber daha geldi. CZ’nin sürekli olarak, “Bizim hakkımızda olumsuz haberler yapıyorlar” dediği ve birçok kez sert tepki gösterdiği haber ajansı bu kez de, borsanın Bitzlato için yüz milyonalrca dolarlık işlem yaptığını iddia etti.

ABD Adalet Bakanlığı geçtiğimiz hafta kara para aklama suçlamasıyla Bitzlato borsasına el koymuş ve şirket kurucusu olan Anatoly Legkodymov’u da tutuklamıştı.

“Toplamda 205 binden fazla işlem yapıldı”

Reuters ise Binance’in Mayıs 2018 ile Eylül 2022 tarih aralığında Bitzlato’nun 345.8 milyon dolarlık Bitcoin işlemini onayladığını iddia etti. Haberde yaklaşık 4 yıllık süreç içerisinde Binance’in Bitzlato ile 205 binden fazla işlem yaptığı ve ayrıca 90 milyon dolar değerden fazla Bitcoin’in de Ağustos 2021’den sonra transfer edildiği belirtildi.

Binance: Gerekli olan bütün bilgileri verdik

Öte yandan Binance borsasının bir sözcüsü de Reuters’a verdiği bir demeçte, kendilerinin de Bitzlato operasyonuna fayda sağlamak için gerekli olan tüm bilgileri uluslararası kurumlarla paylaştıklarını ve bu kurumlarla iş birliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Reuters ajansı haberinde Binance borsasının, Bitzlato işlemlerinde herhangi bir şekilde kanunları çiğnediğine dair bir kanıtı olmadığını da belirtti.

Yorum Bırak