Robinhood kendi kripto cüzdanını resmen başlattı

En önemli hisse senedi ve kripto alım-satım platformlarından biri olan Robinhood, Wallet adındaki cüzdan uygulamasını resmen başlattı.

“Web3 tarayıcısı gibi…”

Şirket genel müdürü Johann Kerbrat yaptığı açıklamada yeni uygulamanın kullanıcılara tek başlarına kendi kripto paralarının kontrolünü verdiğini ve onları merkeziyetsiz uygulamalar ile pazar yerlerine yönlendirdiğini belirtti. Kerbrat ayrıca, “Bu uygulama normal bir cüzdandan çok daha fazlası… Adeta bir Web3 tarayıcısı gibi…” dedi.

Metamask’e isim vermeden eleştiri

Kerbrat ayrıca kripto medyasından Decrypt’e de özel açıklamalarda bulundu ve isim vermese de Metamask tarzı uygulamaları kastederek bu tarz cüzdanların hem karmaşık hem de yüksek işlem ücretli olduğunu belirtti:

“Bu cüzdanı çıkarmamızın sebebi, kullanıcıların diğer uygulamalarda yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmaktı. Onların kullanımı zor olan tasarımları ve yüksek işlem ücretleri uzun zamandır birçok şikayet alıyordu”

Şu an için sadece IOS’ta

Robinhood Wallet şu an için sadece IOS kullanıcılarına hizmet veriyor. Yapılan açıklamada ANdroid desteğinin de sene sonuna doğru hazır olacağı aktarıldı. Ethereum ve Polygon üzerinde hizmet verecek olan cüzdan şu an için bekleme listesinde olan 1 milyon kişiye tanımlanmış durumda ancak bu sayı ilerleyen dönemde kademeli şekilde artmaya başlayacak.

Yorum Bırak