SBF avukatlarından hakime ilginç mektup: “Zaman yeterli değil”

115 yılla yargılanan ve şu anda ev hapsinde bulunan Sam Bankman-Fried’in avukatları dün yaptıkları açıklamada, 2 Ekim günü için alınan duruşma tarihinin ileri bir güne “ertelenmesinin daha iyi olacağını” belirttiler.

ABD Bölge Mahkemesi hakimi Lewis Kaplan’a yazılan resmi mektupta avukatlar, Caroline Ellison ve Gary Wang’a ait olan elektronik cihazlardan toplanan kanıtların kendilerine henüz ulaştırılmadığını yazdılar. Savunma yapmaları için bu dosyaların ellerine ulaşması gerektiğini belirten avukatlar mektupta şu ifadeleri kullandılar:

“Bu konu hakkında şu anda bir başvuru yapmıyoruz, yine de konu hakkında mahkeme heyetini bilgilendirmek isteriz. Erteleme kararı daha iyi olabilir”

Hatırlanacağı üzere Alameda’nın CEO’su olan Caroline Ellison ve FTX’in hem kurucularından hem de üst düzey yöneticilerinden olan Gary Wang, son olarak başsavcılık ile anlaşmaya varmışlardı. İkilinin SBF hakkında birçok ifadede bulunması bekleniyor.

Savcılar 4 suç daha ekledi

Öte yandan haber ajansı Reuters’ın bildirdiğine göre savcılar, SBF hakkındaki iddialarına 4 adet suçlama daha eklediler. Bu eklemelerin ardından SBF’nin yargılandığı suç sayısı da 8’den 12’ye çıkmış oldu.

Genç CEO, 250 milyon dolarlık kefaleti sayesinde şu anda dava sürecini ev hapsinde bekliyor. Savcılar son olarak SBF’nin teknolojik iletişimine sert sınırlamalar getirilmesini ya da kefaletle ev hapsinin ortadan kaldırılmasını istemişlerdi.

Reuters’a göre; hakim Kaplan dava tarihleri ve bu konuyla ilgili kararını cuma günkü toplantıda verebilir.

Yorum Bırak