SBF hakiminden 250 milyon dolarlık kefaletle ilgili şaşırtan karar

Sam Bankman-Fried’in anne ve babasının yanı sıra kimlikleri gizli tutulan iki kişinin daha imzaladığı 250 milyon dolarlık kefalet belgesi konusunda ilginç bir adım atıldı. SBF’nin 8 ayrı suçtan 115 yılla yargılandığı davanın hakimi olan Lewis Kaplan, kefalet belgesine imza atan bu iki kişinin kimliklerinin açıklanabileceğini belirtti.

Dev medya kuruluşları dilekçe vermişlerdi

Bilindiği üzere SBF tarafı, belgeyi imzalayan bu iki kişinin kimliklerinin açıklanmasını, güvenlik nedeniyle istemiyordu. Ancak içinde Wall Street Journal’dan Bloomberg’e, Financial Times’dan kripto para medya platformlarına kadar birçok kurumun olduğu bir grup medya kuruluşu bu isimlerin açıklanmasını istiyordu. Bu grup hakim Kaplan’a konuyla ilgili bir de dilekçe sunmuşlardı.

Hakim Kaplan, 7 Şubat gününe kadar ise itiraz hakkı için süre verdi. Medya kuruluşları, belgeyi imzalayan iki kişinin isimlerinin açıklanmasının kamu yararına olacağını iddia ediyorlardı.

SBF tarafı ise isimlerin kamuya açıklanmasının, bu iki kişinin güvenliğini tehlikeye atacağını belirtiyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta SBF’nin Kaliforniya’daki evinin önüne bazı kişiler gelmiş ve eve girmek istediklerini belirtmişlerdi. Bu kişileri güvenlik güçleri engellemişti.

Yorum Bırak