Scaramucci: Fed’in faiz arası ralli getirecek

SkyBridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci, Fed’in yüzde 2’lik enflasyon hedefine ulaşmadan önce faiz oranlarını yükseltme çabasına bir ara vereceğini belirtti. Scaramucci’ye göre bu ara da riskli varlıklarda bir ralliye yol açacak.

Fed’in yüzde 4 ila yüzde 5 enflasyonda zafer ilan edeceğine inandığını belirten ünlü yatırımcı verdiği bir röportajda, “Eğer haklıysam, piyasada güçlü bir yükseliş yaşanacaktır. Kriptoda çok sayıda short pozisyon hızla kapatılacak ve riskli varlıklar yeniden doğacak.” dedi.

“Sam beni dolandırdı diye geri adım atacak değilim”

FTX batmadan önce SkyBridge’in borsa ile 45 milyon dolarlık finansal ilişkisi bulunuyordu.  Scaramucci, bu nakit akışından SkyBridge’in FTX’in ’ı FTT’den 10 milyon dolar satın aldığını ve bunu 9.6 milyon dolar zararla sattığını söyledi.

Çekinmeden konuştuğunu belirten Scaramucci, “Bence kapitalizme inanan ve risk alan insanlar için ne olduğunu anlamak önemli. Sam tarafından dolandırıldım diye riskten kaçan bir kişi olmayacağım.” ifadelerini kullandı.

Scaramucci, Davos’ta düzenlenen son Dünya Ekonomik Forumu’nda dünya liderleri tarafından dile getirilen Bitcoin konusundaki “yaygın kötümserliği” ise “son derece olumlu” olarak değerlendirdi.

Yorum Bırak