Scaramucci’den “Bitcoin 50 bin dolar olacak” çıkışı

Yönetimi altında birkaç milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, dijital varlıkların 2023’te bir “toparlanma yılı” yaşayacağını öngördü. Bu durumun uzun vadeli bir rallisini tetikleyeceğini söyleyen Scaramucci nihayetinde fiyatını 60 bin ila 120 bin dolar arasında bir yere taşıyacağını tahmin ediyor.

Scaramucci geçen hafta İsviçre’nin St Moritz kentinde düzenlenen bir kripto konferansında CNBC’ye verdiği demeçte, “Risk alıyorsunuz ama aynı zamanda adaptasyona da inanıyorsunuz. Yani eğer adaptasyonu doğru yaparsak ki yapacağımıza inanıyorum, bu iki ya da üç yıl içinde 50 bin ila 100 bin dolarlık bir varlık olabilir.” dedi.

2023’e hızlı başlangıç

Yatırımcıların, Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarında büyük artışlar yapmaktan vazgeçeceği beklentisi nedeniyle kripto paralar yeni yılda yükselişe geçti.

Lider Bitcoin bu yıl yüzde 26 değer kazanarak 21 bin dolar civarında işlem görürken ikinci en büyük kripto para olan yüzde 29’luk bir artışla bin 500 doların üzerine çıkmayı başarabildi. Ancak bu rallinin 2022’deki kayıpları telafi edecek kadar önemli olmadığı da biliniyor.

Bitcoin ve Ether geçtiğimiz yıl yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetmişti. Artan faiz oranları, FTX ve Celsius Network gibi yüksek profilli şirketlerin batışı da kriptoya olan talebi azaltmıştı.

Scaramucci’den eski FTX yöneticisinin yeni girişimine destek

Ancak piyasadaki düşüşe rağmen Scaramucci sektörle ilgili iyimserliğini korumaya devam etti. SkyBridge Capital CEO’su, eski FTX’in ABD kolu FTX US Başkanı Brett Harrison’ın yeni kripto para girişimine kendi parasıyla yatırım yapacağını da açıkladı.

Scaramucci, Twitter’da batan kripto para borsası FTX’teki deneyimini paylaşan Harrison’a, “Brett yeni işinde yatırımcı olmaktan gurur duyuyorum. Devam et. Ardına bakma. Her şey gönlünce olsun” şeklinde cevap verdi.

Yorum Bırak