SEC’nin dava açtığı Gemini bombaladı: Hiçbir işe yaramıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Gemini ve Genesis borsasına menkul kıymet davası açması kripto para endüstrisinde büyük ses getirirken, bu kez borsanın sahiplerinden Tyler Winklevoss topa girdi.

“Yapılan işi baltalıyorlar”

Geçtiğimiz hafta Cameron Winklevoss’un kamuya açık mektuplarından sonra dün de diğer Winklevoss ikizi devreye girdi. Tyler Winklevoss SEC’ye çok sert tepki gösterdiği Twitter flood’unda şunları söyledi:

“Gemini ve diğer alacaklılar fonları kurtarmaya çalışırken, SEC’nin açtığı bu dava büyük hayal kırıklığıdır. Bu adım, Earn kullanıcılarının paralarını geri alabilmeleri için yaptığımız çalışmalara hiçbir katkı vermemektedir. Yaklaşım tamamen yapılan işi baltalamaktır. Ayrıca Earn programı New York regülatörü olan NYDFS tarafından regüle edilmiştir. Buna ek olarak programla ilgili tam 17 aydır SEC ile görüşmelerimiz devam ediyordu. Böyle bir hareket yapabileceklerine dair en ufak bir işaret vermediler”

“Politik itibar kazanmak için yaptılar”

SEC’nin kendilerine haber bile vermeden ilk olarak bu davayı basına açıkladığını belirten Winklevoss ikizi, bunun politik itibar ve “puan” kazanmak için yapıldığını öne sürdü:

“Yapılan tüm görüşmelere rağmen SEC, davayı bize açıklamadı ve ilk önce basına duyurdu. 340 bin Earn kullanıcısının ve diğer alacaklıların paralarını geri alabilmelerine uğraşmak yerine, politik itibar ve puan kazanmak için böyle bir adım atmaları çok talihsiz bir durum”

“Bu arada Bitcoin de 19 bin dolar oldu!”

Kendi aleyhlerine açılan davanın sonradan üretilme bir “park cezası” olduğunu dile getiren Winklevoss, Bitcoin’in yükselen fiyatıyla da SEC’ye göndermede bulundu:

“Bu dava bizi yapmak istediklerimizden alıkoyamayacak. Kendimizi, sonradan üretilmiş bu park cezasına karşı savunacağız.  Ancak şunu sormak istiyorum, bunun acelesi var mıydı? Earn programı zaten 2 aydır kapalıydı ve kullanılmıyordu. Gemini olarak biz tüm kanunlara ve regülasyonlara sonuna kadar uyduk. Bunun tersini iddia edenler gerçeklere bakabilir. Bu arada, daha pozitif bir not düşelim, Bitcoin bugün 19 bin doları aştı! İleri!”

Yorum Bırak