SEC’ye bir eleştiri de kripto dostu Kongre üyesi Emmer’den

SEC’ye sert eleştirileriyle bilinen ABD’li Cumhuriyetçi Kongre üyesi Tom Emmer, Gemini borsasına açılan kayıtsız menkul kıymet satışı davasıyla ilgili konuştu ve yeni eleştirilerde bulundu.

“Gensler yine geç kaldı”

SEC başkanı Gary Gensler’ın dava açmakta ve yatırımcı korumasında geç kaldığını belirten Emmer şu ifadeleri kullandı:

“Gary Gensler oyuna bir kez daha geç kaldı. Bu adım kimseyi de korumadı. Şu çok açık ki, onun bu politik amaçlı, ceza ve dava yoluyla regüle etme çabası Amerikalıların canını yakmaya devam ediyor. Sayın Gensler, yaşanan olaylar sonrası eylemleriniz aracılığıyla kural belirlemek yerine ne zaman işe yarar şekilde bir rehberlik sunmaya başlayacaksınız?”

Bilindiği gibi Gemini borsası Eran programı aracılığıyla kullanıcılarının yatırdığı kripto paralara yüzde 8’e varan yıllık faizler sunuyordu. Gemini, Genesis’ten aldığı hizmetten ötürü 900 milyon dolarının içeride kaldığını iddia ediyor ve şirketin çatı firması olan DCG ile onun CEO’su Barry Sİlbert’ı yaşananlardan sorumlu tutuyordu.

“FTX’e yardım etti” demişti

Tom Emmer, FTX’in iflasından sadece birkaç gün sonra Gary Gensler hakkında ağır ithamlarda bulunmuş ve Gensler’ın, FTX borsasının hukuki boşluklardan yararlanması için çalıştığını söylemişti. Emmer, “Ofisime gelen bazı bilgiler, onun, bazı hukuki boşluklardan yararlanması ve regülasyonlarda tekel olması için SBF ile FTX borsasına yardım ettiğini iddia ediyor. Bunu araştırıyoruz” demişti.

Yorum Bırak